Proč začít plavat?

Proč začít plavat?

Plavání se stalo oblíbeným sportem především proto, že při vykonávání fyzické aktivity dochází k zapojování všech partií lidského těla. Pokud uvažujete, že se také dáte cestou vody a že svůj volný čas budete trávit v bazénu, děláte bezesporu dobře. Ostatně o tom vás přesvědčí i důvody, které nahrávají plavání doslova do karet. Takže proč začít plavat? 

Klouby budou skákat radostí 

Sport obecně je pro klouby krapet náročný, to se musí uznat. Zejména obézní jedinci by si měli dát pozor na to, jaký sport volí při snaze zhubnout. Například běh pro ně není vhodný, těžká váha dopadá na klouby a ty se dříve nebo později sesypou jako domeček z karet. Daleko lepší je právě plavání, které klouby víceméně nezatěžuje, nebo alespoň je nezatěžuje zbytečně. 

Při plavání navíc kondice, věk nebo váha člověka nehrají žádnou roli. Plavání je tak vhodné i pro obézní jedince. S jejich váhou se díky vodě snadněji poperou. 

Pro komplexní zapojení těla 

Už bylo zmíněno, že při plavání se komplexně zatěžuje tělo. Jinými slovy opravdu přirozeně zapojíte nejen ruce, ale také nohy i břišní partie. Dokonce se, aniž byste to možná zamýšleli, zapojí i střed těla, na který se bohužel běžně při cvičení velice často zapomíná.  

Právě posílení středu těla je však klíčem především ke vzpřímené postavě. Pakliže budete tuto část těla opomíjet, bolesti zad jsou tím, co vás bude velmi často sužovat. 

Žádná drahá výbava není třeba 

A co víc! Plavání ani není tolik náročné, a to myslíme po finanční stránce. Není zapotřebí žádná speciální výbava, plavky jsou ostatně tím, co vám běžně dřímá v šatníku. I když je lepší mít jednodílné plavky, abyste si plavání nedělali zbytečně těžší, navíc si díly nemuseli neustále kontrolovat, není to pravidlo a každý člověk si tedy může vybrat to, co je mu nejsympatičtější. 

You may also like...