zimní sporty

Zimní sporty zaručí krásnou postavu do plavek. Jaké jsou ty nejlepší?

Zima s sebou přináší spoustu radovánek. Pro děti zejména sníh přinese oblíbené stavění sněhuláků, bobování či sáňkování s vrstevníky nebo populární koulování se. To není jen oblíbenost dětí, ale také dospělých. Dokonce i těch, kteří zimu nemají zrovna v lásce.

Ten, kdo ovšem zimu rád má, je nadšen ze sněhové nadílky a z nízkých teplot. Konečně si totiž může užít to jediné, na co se celý rok těší, a sice na lyžování a snowboard. Málokdo však tuší, že převážně tyto sporty jsou skvělé pro naše zdraví a postavu. Zhubnete s nimi daleko více než například jízdou na kole. Jaké sporty se ale konkrétně přou o ty první příčky žebříčku oblíbenosti a které opravdu pomáhají zhubnout? Jednoznačně vede sjezdové lyžování, bruslení a běh na lyžích!

1. Bruslení pro nejkrásnější nohy

Je všeobecně známo, že krasobruslařky mají ty nejkrásnější nohy ze všech. Kam se hrabou modelky! Vezměte proto celou rodinu nebo partnera či partnerku na led a osvěžte si nedělní odpoledne skvělou sportovní aktivitou. Jelikož zapojíte své hýždě a stehna, dosáhnete úžasného zpevnění. Málo v kterém sportu zažijete podobný výsledek. Samozřejmě jezděte na ledě opatrně. Úrazy se dějí přeci denně – u bruslení toto platí snad čtyřnásobně!

2. Běh na lyžích pro lepší funkci srdce a plic

Lyže jsou sice skvělou aktivitou, ale kam se hrabe na běh na lyžích. S ním posílíte i ruce (nejen tedy stehna a zadek). Navíc posílíte činnost svého srdce a plic, za což vám tělo bude opravdu vděčné. Dbejte na intenzivní běh, žádná rekreace není povolena.

3. Sjezdové, ne rekreační lyžování

To samé platí i u samotného lyžování. Sice ani sjezdovým lyžováním nespálíte pět tisíc kilojoulů za hodinu jako u běhu na lyžích, ale vytvarujete alespoň své nohy. Pokud se rozhodnete lyžovat jen rekreačně, posílíte maximálně svou kondici. Je proto na vás, zda chcete jen zlepšit kondičku či zhubnout nějaké to kilo po vánočních svátcích.

You may also like...