Jak se ubránit nákaze koronaviru?

Jak se ubránit nákaze koronaviru?

Celý svět je nyní vzhůru nohama, a to díky koronaviru, který je strašákem ve skříni nejednoho člověka. Zatímco většina světa má právo panikařit, jelikož se v zemích skutečně objevilo množství případů nákazy, u nás zatím Češi panikaří zbytečně, což by se v blízké budoucnosti opravdu nemuselo vyplatit. Pokud se však tak moc obáváte koronaviru, nabízí se několik možností, jak se nákaze ubránit. Kupodivu vám s tím pomohou naprosté banality, které do svého života naprosto snadno zakomponujete.  

Samozřejmě bránit byste se měli nejen koronaviru, ale také jiným dalším nemocem, na které se také umírá, jenom se o tom tak nemluví. Třeba jenom obyčejná chřipka je záludná a zrádná, ročně na ni umírá několik stovek lidí. Jednotlivé tipy vám pomohou ubránit se nejen koronaviru, který aktuálně útočí, ale také díky nim budete předcházet hromadě dalších onemocnění, které vás taktéž mohou dostat na pár týdnů do postele.  

Hlavně si myjte ruce 

Hlavním pravidlem, které je třeba dodržovat, je mýt si pravidelně ruce. Zejména si ruce myjte ve chvíli, kdy přijdete domů a kdy jste předtím jeli městskou hromadnou dopravou, kde se bacilů schovává opravdu nejvíce. Pokud nemáte po ruce umyvadlo s mýdlem, vystačíte si alespoň s antibakteriálním gelem, kterého jsou však nyní na trhu nedostatky stejně jako respiračních roušek. U mytí rukou pamatujte na to, že je důležité si je mýt alespoň dvacet vteřin.  

Čistěte svůj telefon 

Také vám pomůže jedna věc, a sice pravidelné čištění vašeho mobilního telefonu. Během dne na něj saháte při různých situacích a právě na displeji se vám může uchytit celá řada bakterií. Stejně tak utírejte pravidelně ovladač nebo také monitor počítače, kde se také nachází celá řada bakterií.  

Naordinujte si pálivé papričky 

Jíst chilli papričky čili pálivé papričky není každému člověku po chuti, ale doporučujeme vám to. Díky této potravině dojde k větší produkci bílých krvinek, což povede k ochránění těla před infekcemi.  

You may also like...