lyžování

Lyžování jako hlavní výplní zimních volných dní

Zima je v plném proudu. To převážně znamená, abychom více hleděli na to, co si oblékáme. Jelikož letošní zimní měsíce ukázaly špatnou stránku, jsme nuceni chodit ve funkčních tričkách i do práce. Teploty se stále snižují. Ovšem třiceti stupňů pod nulou snad už letošní zimu dny nedosáhnou. To by byla opravdu hotová kalamita.

Kalamitou se zdála být i velká vrstva sněhu, a to převážně pro toho, kdo nemá zimu zkrátka v lásce. Sněhu napadlo habaděj, za což jsou rády převážně děti, které si dennodenně užívají zimních radovánek, jako je stavění sněhuláků, koulování se s vrstevníky, bobování či sáňkování s kamarády. Další šťastnou skupinu tvoří milovníci zimních sportů, kteří si konečně po dlouhých letech mohli užít perfektní podmínky pro lyžování, snowboard i bruslení.

Především lyžování je v lednu opravdu oblíbenou sportovní aktivitou, jestliže nevíte, kam se o víkendu podívat. Hory jsou jasnou volbou. Stačí se tedy dobře obléct, vytáhnou lyže a vyjet vstříc zimním dobrodružstvím na sněhu.

Pakliže jste se rozhodli, že s lyžováním začnete budovat svou postavu už do letních měsíců, abyste stihli zeštíhlit své tělo do plavek, začínáte dobře. Je zapotřebí ovšem zvolit sjezdové, ne rekreační lyžování. Během sjezdování spálíte až dva tisíce kilojoulů za hodinu, což se při rekreaci opravdu nepodaří. Navíc potřebujete nejen zvýšit svou kondici, ale také posílit hýžďové a stehenní svaly. Při rekreačním lyžování posílíte maximálně svou kondici.

Dbejte ale také na správnou výzbroj. Nezapomínejte na helmu. Ty nejhorší a nejnebezpečnější úrazy bývají často nevyzpytatelné. Je zapotřebí chránit jednu z nejdůležitějších částí těla. Dále se dobře oblékněte. Správná a hlavně teplá lyžařská bunda je podmínkou, stejně jako kalhoty. O šálu si nedělejte starosti, kupte si raději tunel, který lehce skryjete pod helmou.

You may also like...