Nejatraktivnější sporty v Česku. Na první místo usedla cyklistika

Nejatraktivnější sporty v Česku. Na první místo usedla cyklistika

S létem ohlašuje svůj konec i mnoho typicky jarních a letních sportů. Musíme si opět sbalit kola, také in-linové brusle, vytáhnout musíme lyže a snowboardy, i když na ně je opravdu ještě čas. Než však sbalíme všechno typicky jarní a letní sportovní vybavení, prozraďme si, jaké sporty jsou v Česku nejatraktivnější, respektive jak sporty byly v Česku nejoblíbenější v posledních měsících. Nedávno se totiž tímto tématem zabýval nejeden průzkum a jeho výsledky vás rozhodně překvapí.  

O tom, že Češi jsou národ sportovců, nemůžeme dnes polemizovat. I když vám možná připadá, že Češi se nehýbou, není tomu tak. Češi jsou vášniví sportovci, stále více lidí se ke sportu “dokopává”. Začínáme si totiž uvědomovat, že zdraví máme jenom jedno a že je opravdu nutné, abychom se o něj starali. A jak jinak se o zdraví starat lépe, než pravidelně sportovat.  

Podívejme se však na výsledky zmiňovaného průzkumu, které člověka opravdu překvapí.  

Na první místo usedla cyklistika 

Češi v posledních měsících doslova šlápli do pedálů. Během léta najezdili na kole tolik kilometrů jako nikdy předtím. Cyklistika se tak stala právoplatně nejoblíbenějším a zároveň také nejatraktivnějším sportem Čechů. Popularitu cyklistice přinesla také kola, která jsou sdílená. S takzvaným bikesharingem se setkáte zejména ve velkých městech, kde si lze kolo půjčit za drobný poplatek a můžete na něm jezdit po celém městě.  

Další atraktivní sporty posledních měsíců 

K dalším velice oblíbeným sportům patří také plavání, při kterém se efektivně hubne. Člověk si však musí uvědomit, že musí plavat alespoň hodinu. Teprve po půl hodině začíná lidské tělo spalovat kalorie, hodina je pak efektivní.  

Kromě plavání se stále k poměrně oblíbeným sportům řadí hokej a fotbal, ale to většina lidí vykonává spíše pasivně než aktivně. A co se týče běhu, i ten se zařadil na přední příčky žebříčku. 

You may also like...