obezita

Obézním lidem může běh i ublížit

Běh byl vždy považováním za nejzdravější a nejrychlejší způsob, jak si udržet fyzičku a jak shodit nadbytečná kila. Jenomže je potřeba upozornit na to, že běh není vhodný pro každého. Například obézní lidé si běháním mohou i ublížit. Spadáte do skupiny lidí s nadváhou? Pak pozorněte čtěte dál.

Proč by obézní lidé něměli běhat?

Otázkou je, proč je běh pro lidi s nadváhou nebezpečný. Při běhu dochází k otřesům těla, konkrétněji když chodidla dopadají na zem. Tyto otřesy lidé s normální váhou skoro nezaznamenají, ovšem lidé, které trápí nadváha, po čase začnou pociťovat bolest v kloubech. Otřesy jsou totiž tak silné a citelné, že mají na tělo negativní účinek. Pokud by obézní člověk v běhu pokračoval, skončil by v nemocnici se zlikvidovanými klouby.

Jakými sporty běhání nahradit?

Běhání můžete vyměnit za jízdu na kole. Sice se tvrdí, že právě jízda na kole namáhá klouby nejvíce, ale to je mýtus. Je to totiž právě naopak – jízdou na kole své klouby nezatěžujete vůbec. Jízdou na kole zapracujete na své fyzičce a za jízdu na kole skoro nic neutratíte. Je to totiž jeden z nejlevnějších sportů vůbec.

Pokud se ze začátku nechcete moc trápit, začněte s obyčejnými procházkami. Začněte s krátkou vzdáleností, postupně přidávejte. Vyhněte se jízdě autobusem či autem a místo toho se rozhodněte jít pěšky. Nastartuje to váš metabolismus, krásně se vám rozproudí krev v těle a začnete na sobě pozorovat, jak vám ubývají kila. Ušetříte za dopravu a uděláte něco pro své zdraví.

You may also like...