Podle čeho vybrat vhodné kolečkové brusle

Podle čeho vybrat vhodné kolečkové brusle

Jaro se hlásí o slovo a společně s ním také typické jarní sporty, mezi které patří také projíždění se na kolečkových bruslích. Pokud plánujete letos zamířit na brusle, doporučujeme si vybrat takové, které vám budou dobře sedět. Není nic horšího, než mít nevhodné a nevyhovující sportovní vybavení. Pojďme si prozradit, podle čeho kolečkové brusle vybírat a jaké parametry hrají při výběru roli.  

Typ bruslí napoví nejvíce 

Kromě ceny má na výběr kolečkových bruslí vliv vícero faktorů, a to typ bruslí, velikost bruslí a také velikost a tvrdost koleček. V případě typu bruslí volte takové, které splňují vaše požadavky a také odpovídají terénu, po kterém budete nejčastěji jezdit.  

Takzvané fitness brusle jsou nejčastější alternativou a tvoří opravdu podstatnou část nabídky v obchodech se sportovním vybavením. Mluvíme zároveň o nejoblíbenější alternativě, která je vysoké stability a má kvalitní kolečka různých velikostí. Bota je pohodlná, i když do jisté míry tužší. Vhodná je však pro začínající i pokročilé jedince. 

Správná velikost je základem 

Ať už vám učarují fitness brusle nebo jiné podoby in-linů, musí vám sedět velikostně. Stejně jako při výběru klasických bot platí, že i v tomto případě je lepší brusle vyzkoušet. To, že mají dva výrobci napsané na botě velikost 40 ještě neznamená, že centimetrově odpovídají.  

Při výběru online pomůže tabulka velikostí, která uvádí i přesný počet centimetrů. Doporučujeme změřit si svou nohu a vybrat si tak adekvátní a plně odpovídající obuv.  

Na tvrdosti koleček záleží 

Nezapomeňte si také vybrat z adekvátních koleček. Na výběr je hned několik možných alternativ. Ta nejmenší kolečka, respektive kolečka s nejmenším průměrem, jsou určená začátečníkům a mírně pokročilým, devadesátimilimetrová zkušeným a ta s největším průměrem patří milovníkům rychlé jízdy a začátečníkům určená nejsou.  

Obecně platí, že čím větší číslo na kolečkách, tím je kolečko tvrdší. Kolečka s menší tvrdostí jsou určená hlavně začátečníkům (i mírně pokročilým), protože hezky kopírují jejich pohyb. I když vydrží kratší dobu, pro začátek jsou plně vyhovující. 

You may also like...