oblečení

Chystáte se na led? Vyberte si pečlivě místo i oblečení

Zimní bruslení zažívá opravdový boom a láká bruslaře nejen na rybník za lesem, ale i na kryté stadiony a venkovní kluziště. Ať už vyrazíte kamkoliv, nepodceňte výběr oblečení a naskočte na led maximálně připravení.

Zábava, díky které budete až překvapivě fit

Bruslení je jako dělané pro zlepšení fyzické kondice, ale hlavně je to zábava! S každým dalším ladným pohybem navíc efektivně posilujete velké množství svalů bez zbytečného zatěžování kloubů.

Na zamrzlém rybníku se bez vlastních bruslí neobejdete. Pokud se rozhodnete investovat, připravte si alespoň sedm stovek a hned můžete začít trénovat piruety. Kluziště a kryté stadiony naopak velmi často lákají zájemce na led bez nutnosti vlastnit brusle. Nezapomeňte mít ale při ruce pět set až tisíc korun na vratnou kauci.

oblečení

Ať už si brusle kupujete nebo půjčujete, dbejte na to, aby nikde netlačily a seděly jako ulité. Neméně důležitý je také výběr správného oblečení.

Vyzrajte nad potem ve správném oblečení a neprochladněte

Nenechte se zaskočit nepříznivými venkovními podmínkami a pusťte se do vrstvení. Říkáte si, že na vás nezůstane ani nit suchá? Ano, rozhodně se zapotíte, ale pokud se obléknete do tenkých a funkčních vrstev, které spolehlivě odvedou přebytečnou vlhkost, máte vyhráno. Vrstvení završte ideálně softshellovou bundou nebo softshellovými kalhoty, které jsou elastické a ochrání vás i v té největší chumelenici. Dámy budou nepřehlédnutelné ve stylových a barevných dámských softshellových kalhotách, ale vyberou si i pánové.

oblečení

Rybník stále nezamrznul? Vydejte se na venkovní kluziště ve městech

Stále marně vyhlížíte mráz a vaše oblíbená ledová plocha ne a ne zamrznout? Vydejte se na venkovní kluziště nebo do krytých stadionů. Ve velkých městech máte možností hned několik. V centru Prahy si zabruslíte třeba na Ovocném trhu a z ruky není ani kluziště na Andělu. Na Letné je bruslení dokonce zcela zdarma. V samém centru Brna si získalo oblibu kluziště na Moravském náměstí u sochy Jošta, speciální technologie zde slibuje bruslení až do 13 stupňů. Pokud dáváte přednost uzavřeným halám, navštivte třeba Sportcentrum Lužánky nebo zimní stadion Úvoz.

You may also like...