nejzdravější snídaně

Jaké snídaně jsou nejzdravější a nejvýživnější?

Snídaně je základ dne, je však velká škoda, že na to mnoho lidi nedbají a někdy dokonce ani nesnídá. Je to škoda, protože náš organismus není pro nový den připraven. Proto si raději přivstaňte a rozhodněte se pro přípravu kvalitní snídaně, díky které vám vaše tělo jednoznačně poděkuje. Jaké snídaně se však řadí k těm nejzdravějším a nejvýživnějším?

Nemusíte ani žít zdravým životním stylem. Snídaně jsou opravdu nutností i u těch největší laiků, kteří doslova kašlou na své zdraví. Rozhodně se ale na snídani nedoporučují jíst koblihy a podobné sladkosti, které nám hned po ránu do těla přinesou hromadu cukrů, což samozřejmě není v pořádku. Je nutné si uvědomit, že snídaně může mít i jinou podobu, než podobu koblihů a croissantů.

Jakou sladkou snídani si můžeme dopřát?

Pokud dbáte na to, aby vaše snídaně byla sladká, pak přejděte k oblíbenému müsli. Müsli je naprosto geniální náhražka sladké snídaně, i když proti této snídani má mnoho připomínek řada lidí. Ovšem je to mnohem zdravější snídaně, než kobliha, a tak se müsli rozhodně nebojte.

Abyste nejedli tuto potravinu samotnou, nasypte si ji do jogurtu – může to být řecký jogurt, který v sobě má nízký obsah tuku, nebo samozřejmě jiný další jogurt dle vašeho výběru. Abyste však byli více nasycení, do této směsi si ještě nakrájejte oblíbené ovoce. Jednou možností jsou například jahody, jindy zkuste třeba oblíbený banán nebo i nektarinku či maliny.

Jakou slanou snídani si můžeme dopřát?

Pokud však nestojíte o sladkou snídani hned po ránu, dopřejte si jednu z nejvýživnějších a nejlepších snídaní vůbec – vajíčka. Vajíčka jsou přesně to, co by si měl každý člověk dopřát takřka denně. Mnoho lidí protestuje nad touto potravinou, ale pravdou je to, že když k nim přidáme zeleninu a kousek tmavého pečiva, pak si dopřejeme opravdu tu nejlepší snídani na světě.

V poslední době si obohacujeme tuto snídani i avokádem. Je to rozhodně dobrá volba, protože avokádo v sobě nese tělu prospěšné látky, na které většinou zapomínáme. Na vajíčka si můžeme buď položit plátky avokáda, nebo si můžeme připravit avokádovou pomazánku, kterou si přidáme k omeletě. Mňam!

You may also like...